Zwierzyniec, dnia 23.06.2021r.
Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym
Przedmiotem zapytania ofertowego jest wykonanie ekspertyzy konieczności wprowadzenia zmian w planie ochrony ekosystemów leśnych Roztoczańskiego Parku Narodowego
1. Prowadzący zapytanie ofertowe:
Roztoczański Park Narodowy (RPN)
ul. Plażowa 2
22-470 Zwierzyniec
NIP: 9223045949 REGON: 061362589
zwany dalej: „Zamawiającym”
2. Cel realizacji pracy
Celem zamówienia jest uzyskanie stosownej wiedzy na temat konieczności wprowadzenia zmian w Planie ochrony ekosystemów leśnych RPN na podstawie danych uzyskanych w wyniku realizacji projektu pn: „Inwentaryzacja stanu zasobów przyrodniczych ekosystemów leśnych Roztoczańskiego Parku Narodowego poprzez aktualizację i uzupełnienie posiadanych danych monitoringowych”.
Ekspertyza będzie realizowana na potrzeby projektu POIS.02.04.00-00-0005/19 pn. Inwentaryzacja stanu zasobów przyrodniczych ekosystemów leśnych Roztoczańskiego Parku Narodowego poprzez aktualizację i uzupełnienie posiadanych danych monitoringowych, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, działania 2.4 Ochrona przyrody i edukacji ekologicznej, podtypu 2.4.3b Plany ochrony obszarów Natura 2000 i parków narodowych.
3. Zakres pracy
Wykonanie ekspertyzy obejmuje:
a) analizę i ocenę zaistniałych zmian zasobów, tworów i składników przyrody RPN – na każdym poziomie jednostki podziału powierzchniowego RPN,
b) przegląd i analiza istniejących metod ochrony ekosystemów leśnych,
c) przegląd i analiza skuteczności ochrony siedlisk przyrodniczych będących przedmiotem ochrony specjalnego obszaru ochrony siedlisk (SOO) Natura 2000 Roztocze Środkowe PLH060017,
d) ocenę skuteczności sposobów ochrony przyrody określonych w obowiązującym Planie Ochrony RPN,
e) analizę i weryfikację zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych,
f) końcową analizę konieczności wprowadzenia zmian w Planie Ochrony RPN,
g) przedstawienie szczegółowych propozycji zmian metod ochrony ekosystemów leśnych, w tym siedlisk przyrodniczych będących przedmiotem ochrony specjalnego obszaru ochrony siedlisk (SOO) Natura 2000 Roztocze Środkowe PLH060017,
h) przygotowanie opracowania końcowego, zawierającego informacje, o których mowa w lit. a-g, stanowiącego przedmiot ekspertyzy.
Zamawiający, w celu realizacji zamówienia, udostępni wszelkie dane niezbędne do wykonania ekspertyzy.
4. Termin realizacji zamówienia
Termin wykonania zamówienia – od daty zawarcia umowy do dnia 30 września 2021 r. Zamawiający przewiduje podpisanie umowy niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty.
5. Kryteria oceny ofert:
Dla oceny ofert zapytania ofertowego Zamawiający będzie stosował jedno kryterium oceny ofert: cena brutto oferty - ocena oferty zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru:
Liczba punktów = |
najniższa spośród ofert badanych |
x 100 pkt |
cena brutto oferty badanej |
Ocenie według powyższych wskazanych kryteriów będą podlegać tylko oferty, które nie zostały odrzucone. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów. W ofercie Wykonawca powinien uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia oraz koszty przekazania praw autorskich. W przypadku otrzymania oferty z rażąco niską ceną Zamawiający zwróci się do Wykonawcy o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów dotyczących wyliczenia ceny. W trosce o zachowanie tajemnicy przedsiębiorstwa Zamawiający zobowiązuje się nie udostępniać przesłanych ofert wraz z ich załącznikami.
6. Forma przedłożenia wyników zamówienia
Wykonawca będzie zobowiązany do zaprezentowania powołanej u Zamawiającego Komisji odbioru stanu zaawansowania i wyników prac oraz ewentualnych problemów wymagających rozwiązania w trakcie realizacji Umowy, każdorazowo na prośbę Zamawiającego.
Zamawiający przewiduje zorganizowanie dwóch spotkań członków Komisji odbioru z Wykonawcą:
1) pierwsze spotkanie odbędzie się w terminie do 3 dni roboczych od dnia podpisania Umowy w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego;
2) drugie spotkanie odbędzie się w trakcie realizacji Umowy w celu omówienia wyników zrealizowanej pracy (przekazanych w wersji roboczej przez Wykonawcę najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym spotkaniem) i rozwiązania ewentualnych wątpliwości powstałych na etapie jej realizacji.
Na spotkaniu Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia odpowiedzi na pytania członków Komisji odbioru (nadesłanych do Wykonawcy przed spotkaniem i dotyczących zakresu opracowania) i wprowadzenia ewentualnych zmian, modyfikacji do zaprezentowanej pracy, będących wynikiem spotkania. Spotkanie to planowane jest najpóźniej na 2 tygodnie przed końcowym oddaniem przez Wykonawcę pracy. Koszty udziału Wykonawcy w ww. spotkaniach (koszty dojazdu, wyżywienia, noclegu) muszą być wliczone w cenę oferty.
Praca końcowa zostanie przekazana w terminie wyznaczonym na oddanie pracy (do 30 września 2021r.) w formie elektronicznej. Po dokonanym odbiorze pracy przez Komisję odbioru i ewentualnym naniesieniu poprawek, w przypadku stwierdzenia wad i uchybień w przedstawionej pracy, Wykonawca zobowiązany będzie przed podpisaniem ostatecznego Protokołu Zdawczo-Odbiorczego złożyć ostateczną wersję pracy w formie:
a) 5 egzemplarzy wersji papierowej – wydrukowanej w oprawie twardej szyto-klejonej,
b) elektronicznej na nośniku CD/DVD lub innym – 2 szt.
7. Warunki udziału w postępowaniu (oczekiwania wobec zespołu do realizacji zamówienia):
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postepowaniu. Warunki udziału w postepowaniu:
1) Minimalne warunki dotyczące składu zespołu:
Wykonawca oświadczy lub na żądanie Wykonawcy wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował na etapie realizacji umowy zespołem projektowym, składającym się co najmniej z 2 osób. W składzie zespołu wykonującego zamówienie muszą znaleźć się co najmniej osoby posiadające następujące wykształcenie i doświadczenie:
– ekspert (lider zespołu) w dziedzinie nauk leśnych posiadający stopień co najmniej doktora habilitowanego z zakresu nauk leśnych, posiadający co najmniej 10-letnie doświadczenie w pracy zawodowej z zakresu ekosystemów leśnych, autor lub współautor co najmniej 10 publikacji oraz co najmniej 5 ekspertyz, koncepcji, programów, planów ochrony parków narodowych albo planów zadań ochronnych obszarów Natura 2000 lub analiz z zakresu ekosystemów leśnych;
– ekspert (członek zespołu) w dziedzinie nauk przyrodniczych/leśnych posiadający stopień co najmniej doktora nauk biologicznych z zakresu botaniki/fitosocjologii, posiadający co najmniej 8-letnie doświadczenie w pracy zawodowej z zakresu botaniki lub fitosocjologii, autor lub współautor co najmniej 10 publikacji, ekspertyz, koncepcji, programów, planów ochrony parków narodowych j.w. lub analiz z zakresu botaniki lub fitosocjologii.
2) Minimalne warunki dotyczące doświadczenia wykonawcy:
Wykonawca oświadczy lub na żądanie Wykonawcy wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert zrealizował co najmniej 3 opracowania z zakresu ekosystemów leśnych lub botaniki/fitosocjologii tj.: plany ochrony parków narodowych albo plany zadań ochronnych obszarów Natura 2000, raporty, opinie, ekspertyzy.
8. Osoba upoważniona do kontaktów:
Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zapytania ofertowego poprzez formularz Bazy Konkurencyjności. Osoba upoważniona do kontaktu z Wykonawcami: Zbigniew Balicki – Roztoczański Park Narodowy, tel.: 846872066; e-mail: zbalicki@roztoczanskipn.pl.
9. Sposób przygotowania oferty:
Wykonawca sporządza ofertę zgodnie z załącznikiem nr 1 „Formularz ofertowy”.
Ofertę można złożyć u Zamawiającego lub pocztą, lub pocztą elektroniczną na adres sekretariat@roztoczanskipn.pl lub w Bazie konkurencyjności. Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej w języku polskim. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć w niniejszym postępowaniu tylko jedną ofertę. Oferta winna być podpisana przez osobę upoważnioną. W wypadku składania oferty w siedzibie Zamawiającego lub pocztą na kopercie należy umieścić napis „Oferta na wykonanie ekspertyzy konieczności wprowadzenia zmian w planie ochrony ekosystemów leśnych Roztoczańskiego Parku Narodowego”.
Jeśli oferta składana jest pocztą elektroniczną należy w tytule wiadomości umieścić: „Oferta na wykonanie ekspertyzy konieczności wprowadzenia zmian w planie ochrony ekosystemów leśnych Roztoczańskiego Parku Narodowego”, do wiadomości e-mail należy załączyć ofertę zapisaną w formacie PDF.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Zamawiający unieważnia postępowanie w przypadku gdy: cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację zamówienia publicznego i nie jest uzasadnione lub niemożliwe zwiększanie tej kwoty lub nie złożono żadnej oferty. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.
10. Termin składania i otwarcia ofert:
Ofertę należy złożyć najpóźniej do dnia 01.07.2021r., do godziny 900. Oferty złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 01.07.2021r., w siedzibie Zamawiającego, o godzinie 1100. Informację o wyborze Zamawiający przekaże Wykonawcy, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę, na adres poczty elektronicznej wskazanej w formularzu ofertowym.
11. Warunki płatności:
Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty wynagrodzenia za wykonanie przedmiot zamówienia w terminie 14 dni od daty otrzymania wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT/rachunku na wskazany rachunek bankowy.
12. Ustalenie warunków wprowadzenia istotnych zmian do umowy zawartej w następstwie postepowania:
Nie przewiduje się.
13. Informację o możliwości powtórzenia zamówienia podobnych usług lub robót budowlanych wykonawcy wybranemu zgodnie z zasadą konkurencyjności w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego:
Nie dotyczy.
14. Informacje dotyczące ochrony danych osobowych
Administratorem przetwarzanych danych osobowych jest Minister właściwy do spraw rozwoju regionalnego, pełniący funkcję Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (PO IiŚ 2014-2020), z siedzibą przy ul. Wspólnej 2/4, 00-926 Warszawa.
Roztoczański Park Narodowy, 22-470 Zwierzyniec, ul. Plażowa 2 jest podmiotem przetwarzającym dane osobowe na podstawie porozumienia zawartego z administratorem (tzw. procesorem).
Dane osobowe przetwarzane będą na potrzeby realizacji POIiŚ 2014-2020, w tym w szczególności w celu realizacji projektu pn: „Inwentaryzacja stanu zasobów przyrodniczych ekosystemów leśnych Roztoczańskiego Parku Narodowego poprzez aktualizację i uzupełnienie posiadanych danych monitoringowych” - POIS.02.04.00-00-0005/19.
Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do realizacji ww. celu, związanego z wdrażaniem Programu. Odmowa ich podania jest równoznaczna z brakiem możliwości podjęcia stosownych działań.
Przetwarzanie danych osobowych odbywa się w związku:
1. z realizacją ciążącego na administratorze obowiązku prawnego (art. 6 ust. 1 lit. c RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (Dz. Urz. UE. L 119 z 04.05.2016, s.1-88), wynikającego z następujących przepisów prawa:
2. z wykonywaniem przez administratora zadań realizowanych w interesie publicznym lub ze sprawowaniem władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 6 ust. 1 lit. e RODO),
3. z realizacją umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną, a przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne do jej zawarcia oraz wykonania (art. 6 ust. 1 lit. b RODO).
Minister może przetwarzać różne rodzaje danych, w tym przede wszystkim:
1) dane identyfikacyjne, w tym w szczególności: imię, nazwisko, miejsce zatrudnienia / formę prowadzenia działalności gospodarczej, stanowisko; w niektórych przypadkach także PESEL, NIP, REGON,
2) dane dotyczące zatrudnienia, w tym w szczególności: otrzymywane wynagrodzenie oraz wymiar czasu pracy,
3) dane kontaktowe, w tym w szczególności: adres e-mail, nr telefonu, nr fax, adres do korespondencji,
4) dane o charakterze finansowym, w tym szczególności: nr rachunku bankowego, kwotę przyznanych środków, informacje dotyczące nieruchomości (nr działki, nr księgi wieczystej, nr przyłącza gazowego),
Dane pozyskiwane są bezpośrednio od osób, których one dotyczą, albo od instytucji i podmiotów zaangażowanych w realizację Programu, w tym w szczególności: od wnioskodawców, beneficjentów, partnerów.
Odbiorcami danych osobowych mogą być:
Dane osobowe będą przechowywane przez okres wskazany w art. 140 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1303/2013 z dnia 17 grudnia 2013 r. oraz jednocześnie przez czas nie krótszy niż 10 lat od dnia przyznania ostatniej pomocy w ramach PO IiŚ 2014-2020 - z równoczesnym uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.
Osobie, której dane dotyczą, przysługuje:
‒ prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii (art. 15 RODO),
‒ prawo do sprostowania swoich danych (art. 16 RODO),
‒ prawo do usunięcia swoich danych (art. 17 RODO) - jeśli nie zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 17 ust. 3 RODO,
‒ prawo do żądania od administratora ograniczenia przetwarzania swoich danych (art. 18 RODO),
‒ prawo do przenoszenia swoich danych (art. 20 RODO) - jeśli przetwarzanie odbywa się na podstawie umowy: w celu jej zawarcia lub realizacji (w myśl art. 6 ust. 1 lit. b RODO), oraz w sposób zautomatyzowany,
‒ prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych (art. 21 RODO) - jeśli przetwarzanie odbywa się w celu wykonywania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej, powierzonej administratorowi (tj. w celu, o którym mowa w art. 6 ust. 1 lit. e RODO),
‒ prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (art. 77 RODO) - w przypadku, gdy osoba uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO lub inne krajowe przepisy regulujące kwestię ochrony danych osobowych, obowiązujące w Rzeczpospolitej Polskiej.
W przypadku pytań, kontakt z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych Ministerstwa właściwego do spraw rozwoju regionalnego (Instytucji Zarządzającej POIiŚ) jest możliwy:
Dane osobowe nie będą objęte procesem zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.
15. Załączniki dotyczące zapytania ofertowego
Numer ogłoszenia na Bazie konkurencyjności: 2021-24743-55537
Zapytanie ofertowe publikowane jest na Bazie konkurencyjności pod adresem:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/55537
Zamawiający zastrzega możliwość zadawania pytań dotyczących ogłoszenia tylko przez Bazę konkurencyjności pod adresem:
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/55537?sekcja=pytania
Odpowiedzi publikowane będą również tylko na Bazie konkurencyjności.
Dyrektor
Roztoczańskiego Parku Narodowego
mgr inż. Andrzej Wojtyło
Dokumenty do pobrania: | |
Formularz ofertowy zalącznik nr 1 (wprowadził: Władysław Saciuk 2021-06-23 15:55:43) | |
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych zalącznik nr 2 (wprowadził: Władysław Saciuk 2021-06-23 15:56:38) | |
wszystkie dokumenty | |